Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ploché střechy

V minulé době se na izolace střech panelových, ale i rodinných domů používaly pouze asfaltové pásy. Každý, kdo pod plochou střechou bydlí, nám jistě potvrdí, že toto řešení nebylo nejkvalitnější a vyžadovalo náročnou údržbu nátěry. I když se však tato údržba prováděla, pásy časem praskaly a po určité době začaly protékat.

V současné době se na opravy, ale i novostavby používají systémy - ALKOR, PROTAN, FATRAFOL. Všechny tyto materiály jsou bezúdržbové a odolávají chemickým i povětrnostním vlivům(četně UV-filtru).

Životnost těchto střešních krytin převyšuje poskytovanou desetiletou záruku a údržbu nevyžadují ani poplastované klempířské výrobky. Detaily těchto střech se opracovávají továrně vyrobenými tvarovkami (komínky, vpustě, rohy, kouty,…), což přispívá k preciznosti provedení celého díla. Mechanické kotvení a podkladní syntetická textilie (filc) zajišťují "dýchání" střešního pláště, zabraňují vzniku boulí, umožňují odvedení zabudované vlhkosti mimo konstrukci střechy. Zároveň je tak zabráněno poškození střešní krytiny vlivem dilatace podkladních vrstev.